Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu!

Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu!

Tenisky (Sneakers)

Každá významnější značka sneakers se už alespoň jednou rozhodla dát příležitost svým zákazníkům při navrhování vlastních párů tenisek. Nejznámější je v tomto smyslu asi NIKEiD, která si své příznivce našla i v řadách českých hiphoperů. Obojí od října tohoto roku platí částečně i pro českou obuvnickou legendu ze Zlína – Prestige -, se kterou se poslední dobou rád ukazuje český rapper Orion z kapely PSH, i když pochopitelně zatím ne v takovém rozsahu, jako v případě velikána Nike. V tomto článku se budeme věnovat pouze a jen Prestižkám a zbrusu novému projektu vlastnické společnosti Moleda nazvanému Prestige Lab či Navrhni si vlastní Prestižku.

V minulosti již společnost Moleda experimentovala s nadšenci z řad fanoušků, z čehož vzešla asi desítka opravdu jedinečných sneakers, klasických i kotníkových. To nicméně ještě v duchu ruční práce s barvičkami a štětečky. V současnosti Moleda již plně převzala otěže v úsilí zpochybnit pověst tenisek Prestige coby obuvi, kterou míti na svých nohách se rovná společenské sebevraždě. Mladá generace si pomalu nachází zálibu v těchto teniskách a existuje pro to řada důvodů, přičemž projekt Prestige Lab tomu může jen pomoci.

Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu! (http://www.stylehunter.cz)

Přednosti Prestižek a možnost volby

Za nás mohu jen říci, že tomuto počinu fandíme a doufáme, že se mu podaří uspět nejen v Česku, ale také za hranicemi naší země. Předpokladů, jak již bylo řečeno, pro to je hned několik. V prvé řadě si musíme uvědomit, že nejen sběratelé sneakers si rádi potrpí na věci výjimečné, nedostatkové a jistě trochu obskurní. V případě customizovaných tenisek Prestiž je zahrnuto vše. Na Západě o nich příliš mnoho lidí neví. Vyrábějí se v klasickém i kotníkovém provedení, se zapínáním na suchý zip i s tkaničkami a samozřejmě v několika různých modelech. Navzdory své symbolice rozhodně nevypadají špatně a především, na rozdíl od většiny značek tenisek, mají certifikovanou kvalitu, neboť byly navrženy jako pracovní obuv, a ta už něco vydrží.

Navrhni si vlastní Prestižku, tak zní oficiální název celého projektu, který dal fanouškům Prestižek možnost navrhnout si svůj vlastní model a poslat jej do soutěže, na základě které pak bude vítězný kousek vyroben a dán do distribuce. Jak se celá akce vyvíjí a vyzkoušet si své schopnosti designéra, můžete na stránkách Prestize.cz. Z úst představitelů společnosti se mi doneslo, že pakliže bude mít akce zájem, určitě budou v podobných záležitostech pokračovat, což by samo sebou obnášelo i to, že by byly osobité verze tenisek vyráběny kusově!

Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu! (http://www.stylehunter.cz)Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu! (http://www.stylehunter.cz)Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu! (http://www.stylehunter.cz)Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu! (http://www.stylehunter.cz)Prestižky: Netradiční tradice aneb navrhni si sám svou botu! (http://www.stylehunter.cz)

zdroj: http://www.prestize.cz

Štítky:   Prestige  Prestiže  Prestižky  sneakers  tenisky  kotníkové tenisky  Prestige Lab  Navrhni si svou Prestižku  Navrhni si vlastní prestižku  

Ady – přes 10 let sbírám tenisky, spolu se Sime /Queens/ jsme založili web sneakers.cz a v roce 2007 jsem založil STLHNT. Žiju v Praze, kořeny mám v Ostravě.

Instagram  –  Twitter