United Flavour s novým klipem Hits kritizují rádia!

United Flavour s novým klipem Hits kritizují rádia!

Hudba & Video

V Česku působící kapele United Flavour došly nervy s programy místních rádií, a tak ve spolupráci se zpěvákem Kingem Kalabashem natočili protest song s názvem Hits. A zatímco album Attitude už je nějaký pátek venku, píseň Hits se dočkala audiovizuální podoby, která byla zveřejněna právě dnes.

Ve stylovém videoklipu sledujeme subverzivní činnost, kdy skupinka UF ninjů podniká převzetí hudebního éteru přímo v jednom vysílacím studiu. Útok na rádio se ovšem obešel bez zásadního násilí. Zbraní multikulturní kapely United Flavour je totiž jejich hudební tvorba, ve které se reggae mísí dalšími vlivy a rozmanitými inspiracemi.

Důvodem písně se stala situace v médiích, kterou popsal bubeník Jaro pro Idnes.cz: „Každý, kdo se pohybuje v hudební branži mimo mainstream ví, jak rádia ignorují cokoliv, co je mimo zajeté koleje a jak dokola točí své ‚osvědčené hity‘. Hudba, jež se nevejde do vymezené škatulky, má minimální šanci dostat se do playlistu rádií,“ a dále dodává: „Komerční rádia by neměla zapomínat na svou společenskou funkci a podporovat místní scénu. Nás tenhle stav už pár let štve, takže jsme o tom napsali písničku a rozhodli se natočit i videoklip.“

zdroj: http://kultura.idnes.cz/…-/hudba.aspx?…

Štítky:   United Flavour  King Kalabash  Hits  Attitude  

Ady – přes 10 let sbírám tenisky, v roce 2007 jsem založil STLHNT. Žiju v Praze, kořeny mám v Ostravě.

Instagram  –  Twitter