Fake Story > A Bathing Ape / BAPE fake story začína také v ČR

Fake Story > A Bathing Ape / BAPE fake story začína také v ČR

Mikiny, Tenisky (Sneakers), Trička

Sám nevím jak tento článek načnu. Vzhledem k tomu, že jsem se stále nedokopal k tomu napsat článek, který by osvětlil magickou čtyř písmenkovou zkratku BAPE, bude tento článek určen především lidem znalým, lidem, kteří ví co si pod BAPE představit a hlavně lidem, kteří BAPE pochopili.

A Bathing Ape story začíná dámy a pánové.

Snad jen krátce, A Bathing Ape, zkráceně BAPE, vzniklo coby undergroundová značka v Japonsku v roce 1993. Za jejím vznikem a ostatně za celým jejím působením stojí osoba minimálně geniální – Nigo. Člověk, který udělal ze svého snu celosvětový fenomén, který nedá mnohým ani spát.

A Bathing Ape je značka, která si, více než kterákoliv jiná, zakládá na exkluzivitě. Jejich produkty se vyrábějí v řádech desítek kusů daného modelu a rozhodně se nedá považovat za značku levnou. Obchodní strategie, která je založena na neustálém nedostatku zboží, dělá z BAPE něco tajemného, chtěného a naprosto luxusního.

Právě proto, že A Bathing Ape je kult, právě proto, že ho chce každý a právě proto, že ne každý jej může mít, stala se A Bathing Ape zároveň jednou z nejkopírova­nějších moderních značek poslední dekády.

Po celém světě se prodávají tuny falešného BAPE. Trička, mikiny a dokonce i boty* s logem opice jsou k dostání na východ od nás téměř na každém rohu.

Smutná zpráva je, že fenomén FAKE BAPE dorazil také k nám, tedy do České republiky. Několik “street & hip hop shopů” v poslední době přineslo úžasnou zprávu: “prodáváme BAPE”. Realita je však taková, že většina tohoto zboží je fake. :/

Nejsmutnější pro mě, coby fanouška sneakers, je fakt, že prodejci se neštítí prodávat falešné boty, které na první pohled BAPE opravdu nejsou.

Koukněte, plačte a rozhodně nekupujte!

Fake Story > A Bathing Ape / BAPE fake story začína také v ČR (http://www.stylehunter.cz)

A zamyšlení na závěr, renomovaný americký sneakers eshop PickYourShoes prodává originál sneakers BAPE – Bapesta (Bape Star) od $290 (necelých 6000 Kč za pár), je tedy logické že když tuzemský prodejce nabízí Bapesta za ani ne 3000 Kč, něco není v pořádku.

* – boty ve většině případů motiv opice neobsahují :)

Více o BAPE: http://en.wikipedia.org/…_Bathing_Ape

Článek je převzat z Urban Style Blogu

Štítky:   A Bathing Ape   BAPE   fake   padělky   fake story  

Ady – přes 10 let sbírám tenisky, v roce 2007 jsem založil STLHNT. Žiju v Praze, kořeny mám v Ostravě.

Instagram  –  Twitter